Методичні рекомендації

Методичні рекомендації з ведення класного журналу учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів з музики


 Навчальна діяльність учнів з музики  може проводитись у різних формах окрім письмових (запис учнями будь-якої інформації зі слів учителя чи з дошки, контрольних, самостійних робіт, написання рефератів), які  спричиняють додаткове недоцільне навантаження учнів. Примусове ведення учнями зошитів, виконання письмових домашніх завдань є недоцільним і несприятливим для організації творчої мистецької діяльності.
Основними й обов’язковими видами діяльності на уроках має бути сприймання, аналіз-інтерпретація творів мистецтва та мистецька діяльність учнів. Письмові підсумкові перевірки  навчальних  досягнень учнів  (контрольні, самостійні роботи) з музичного мистецтва не проводяться.
Тематичне оцінювання проводиться один раз або двічі на семестр та виставляється в журналі в окрему колонку без дати. При виставленні тематичної оцінки враховуються всі види навчальної діяльності учнів, що підлягали оцінюванню протягом вивчення теми. Тематична оцінка не підлягає коригуванню. Семестрове оцінювання  здійснюється  на  підставі  тематичних оцінок. При цьому мають враховуватися динаміка особистих навчальних досягнень учня (учениці) з предмета протягом семестру, важливість теми, тривалість її вивчення, складність змісту тощо. Семестрова оцінка може підлягати коригуванню.

У випадку, якщо на уро­ці не дається домашнє завдання, про це робиться запис Не задано. Допускається відсутність запису у відповідній графі у журналах 1-4 класів: у 1-х класах з усіх предметів та у 2—4-х класах з основ здоров'я, фізичної культури, трудового навчання, музики, музичного та образотворчого мистецтв домашні завдання учням не задаються і в журналі не записуються, в 5-9 класах основної школи - з предметів музичне мистецтво, образотворче  мистецтво, трудове  навчання.
 Запис тем, дат проведення уроків, виставлення оцінок під час заміни уроків проводиться вчителем, який заміняє. При цьому після запису змісту домашнього завдання вчитель, який заміняє урок, робить запис такого змісту: Заміна. Прізвище, ініціали. Підпис.
Домашні завдання з музичного мистецтва не передбачаються. На правій сторінці класного журналу, в графі домашнє завдання допускається відсутність запису. 

1 коментар:

Валерий сказав...


У випадку, якщо на уро­ці не дається домашнє завдання, про це робиться запис Не задано. Допускається відсутність запису у відповідній графі у журналах 1-4 класів: у 1-х класах з усіх предметів та у 2—4-х класах з основ здоров'я, фізичної культури, трудового навчання, музики, музичного та образотворчого мистецтв домашні завдання учням не задаються і в журналі не записуються, в 5-9 класах основної школи - з предметів музичне мистецтво, образотворче мистецтво, трудове навчання.
На який документ можно посилатися???